Bengaluru, Karnataka
GST No. 29CACPR5167B1ZM
Call 0804385193586% Response Rate
Send Enquiry















Product Brochure
| Material | Wooden |
| Color | All |
| Design Type | All |
| Usage/Application | All |
| Brand | E-MAX |
E-MAX HPL SHEET 6 mm thickness Exterior grade quality Water proof Fire proof With uv protection layer film from Germany European decor/surface design paper used 15 years warranty against.
View Complete details









Product Brochure
| Material | All |
| Thickness | 6 mm |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Color | All |
| Design Type | All |
| Usage/Application | Furniture |
| Brand | Eastron oak |
| 8*4 | 6mm |
E-MAX HPL SHEET Our products are high in demand due to their premium quality. We ensure to timely deliver these products to our clients, through this we have gained a huge clients base in the market. WPC Exterior wall paneling is used for out side wall paneling, Architect design, etc It comes in two color like brown and teak. Also the surface has texure and groove design.
View Complete details











Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 3/8 Inch |
| Size (Sq ft) | 8' x 4' |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details












Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Size (Sq ft) | 10x4 |
| Material | Wooden |
| Usage/Application | Furniture |
| Surface Finish | Glossy |
| Design Type | Decorative |
| Color | Brown |
| Brand | E-max |
| Thickness | 6 mm |
| Packaging Type | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details













Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Size | 7x3 Feet |
| Open Style | Sliding |
| Gate Design | Modern |
| Usage/Application | Home |
| Operating Style | Manual |
| Color | Brown |
| Brand | Jindal |
| Grade | 304 |
| Opening Pattern | Vertical |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 sq ft |
| Grade | Exterior |
| Thickness | 6 mm |
| Packaging Type | Sheet |
| Material | Wooden |
| Size | 2440x1220mm (8x4ft) |
| Usage/Application | Furniture |
| Design Type | Wooden |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Color | Brown |
| Packaging Size | full |
View Complete details