Bengaluru, Karnataka
GST No. 29CACPR5167B1ZM
Call 0804385193586% Response Rate
Send Enquiry















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Panel Thickness | 10 mm |
| Panel Width | 12 inches |
| Panel Length | 10 ft |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 10 mm |
| Surface Finish | Matte |
| Design | Wooden |
| Packaging Type | PECING |
| Structurally Insulated | Yes |
We are engaged in offering a wide range of PVC Decorative Wall Panel to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
View Complete details















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Flat |
| Thickness | 10 mm |
| Design | Decorative wall panel |
| Packaging Type | 10pc |
| Structurally Insulated | Yes |
| Is it Waterproof | yes |
| Door to Door Service | yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Color | Brown |
| Size | 10 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Design | Printed Wooden |
View Complete details














Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 6 mm |
| Design | Decorative wall panel |
| Packaging Type | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Wooden |
View Complete details















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Louver Type | Stationary |
| Surface Finish | Color Coated |
| Color | Brown |
| Size | 10 mm |
| Thickness | 4 mm |
View Complete details












Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 6 mm |
| Service Location | Pan India |
| Color | Natural |
| Surface Finish | Polish |
View Complete details














Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Brown |
| Size | 10 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Design | Printed Wooden |
View Complete details

| Thickness | 8 mm |
| Size | 10 Feet x 10 Inch |
| Color | Brown |
| Design | Printed Wooden |
Fluted PVC panels are a stylish and practical choice for interior wall and ceiling design. Their grooved texture adds depth and elegance to any space, making them popular for homes, offices, and commercial settings.
View Complete details