Bengaluru, Karnataka
GST No. 29CACPR5167B1ZM
Call 0804385193585% Response Rate
Send Enquiry








Product Brochure
| Material | WPC |
| Design | Plan wall panel |
View Complete details















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 6mm |
| Application Area | ALL, Exterior Wall |
| Core Type | Exterior Grade |
| Panel Width | 1220 mm |
| Panel Length | 2440 mm |
| Service Location | all india |
| Type | hpl cladding |
| Color Family | Blue |
| Edge Profile | Square Edge |
| Fixing System | Rivet Fix |
View Complete details














Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 23 mm |
| Usage/Application | For Interior Use |
| Material | WPC |
| Size | 8 x 4 |
| Design | Decorative wall panel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Material | WPC |
| Thickness | 10 mm |
| Design | Decorative wall panel |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Office |
| Shape | Flat |
| Packaging Type | 4PC |
View Complete details














Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Thickness | 23 mm |
| Usage/Application | For Interior Use |
| Size | 6 x 3 |
| Size (feet) | 6 x 3 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details














Product Brochure
| Material | WPC |
| Thickness | 5 mm |
| Size (feet) | 6 x 3 |
| Design | Decorative wall panel |
| Shape | Flat |
| Question | 9 kg. |
View Complete details